Czym jest auto detailing?

Auto detailing

Czym jest auto detailing i dlaczego tak często obecnie będzie można o tym słyszeć? Czemu interesują się tym właściwie użytkownicy nie tylko aut, ale także łodzi, quadów czy motocykli. 

Wikipedia daje nam zwięzłą definicje, z którego dowiemy się, że auto detailing to zoptymalizowany proces kompleksowego czyszczenia i renowacji pojazdu samochodowego albo jego elementów na zewnątrz i wewnątrz. Auto detailing podnosić będzie walory estetyczne oraz użytkowe pojazdu i zwiększy jego żywotność, zwiększa wartość rynkową auta. 

Proces autodetailingu to doprowadzenie auta do doskonałego stanu wizualnego od strony wnętrza i lakieru. Usługami takimi można się zainteresować i w przypadku nowego i używanego samochodu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że nawet samochód prostu z salonu także można poddać takiemu procesowi. Usuwa się mikrozarysowania oraz lakier zabezpiecza powłoką sealantu i wosku. Konserwuje się także plastikowe oraz gumowe elementy wnętrza. W starszych autach dochodzi również do tego korekta powłoki lakierniczej i czyszczenie nadkoli czy komory silnika. Pracują się nad bagażnikiem, szyberdachem czy wnętrzami. Usługi te określa się niekiedy jako spa dla samochodu. Proces takiej renowacji zajmować może nawet kilka dni. Kluczowa sprawa tutaj to oczywiście dbałość o różnorakie szczegóły, które będzie trzeba brać pod uwagę. Tak naprawdę taka dokładna praca sprawi, że efekt będzie powalał na kolana wszystkich właścicieli samochodów. Warto go przeprowadzić jako zabezpieczenie na aucie nowym i regeneracja na aucie używanym.

Odwiedź stronę

Powiązane artykuły

Nasz partner