Kosmetyki mineralne

kosmetyki mineralne

Mineralne kosmetyki są chętnie wybierane przez kobiety, szczególnie gdy mają one wrażliwą cerę albo też skłonność do alergii. Będą one naturalne i nie trzeba się obawiać, że powodują podrażnienie czy uczulenie. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że takie kosmetyki nakładane są inaczej niż produkty tradycyjne. Należy przede wszystkim pamiętać, że ich spora popularność to wynik delikatności jaką będą gwarantować.

Mogą one działać szczególnie pozytywnie na kondycję cery. Makijaż mineralny będzie się prezentował doskonale. Nie będzie na pewno wyglądał gorzej niż ten tradycyjny. Dlatego estetyki nie trzeba się obawiać. Sprawą ciekawą jest jednak forma jego nakładania i na to oczywiście musimy zwracać swoją uwagę.

Co będzie najważniejsze?

Charakterystyczną cechą tych kosmetyków będzie bez wątpienia ich sypka konsystencja i dlatego w trakcie aplikowania mogą się one osypywać. To sprawi, że potrzebna nam będzie między innymi odpowiednia wprawa w czasie aplikowania takich kosmetyków. Taka podstawowa zasada jest taka, że nie umieszcza się pędzla w pojemniku z kosmetykiem, ale będzie się go nabierać z miseczki, do której trzeba go wcześniej wsypać. Należy również przed nałożeniem strzepnąć jego nadmiar, ponieważ dzięki temu nie będzie się trzeba obawiać, że pojawiają się smugi. Jednocześnie trzeba uważać na tak zwany efekt maski, który będzie występował, gdy nałoży się zbyt duże ilości kosmetyków. Lepiej więc będzie nakładać go stopniowo do chwili, gdy będziemy mieli zadowalający nas odcień.

Jak nakładamy puder mineralny?

Jeśli chodzi o puder mineralny można mówić o tym, że ma nieco inną konsystencję niż zwykły puder i dlatego właśnie jego lżejsza forma sprawia, że nie będzie dochodziło do zatykania porów. Powinien być on sypki i jego nakładanie nie powinno być kłopotliwe. Zanim będziemy rozpoczynać pracę należy znaleźć sobie dobry pędzel. Obecnie mamy w tym zakresie możliwość wybierania pędzla flat top oraz pędzla kabuki. Ten wybór uzależniony będzie także od efektu jaki chcemy uzyskiwać.

Jeśli chodzi o flat top jest to taki pędzel, gdzie mamy mocno zbite włosie i będzie on tym samym nieco bardziej agresywny, ścięty na płasko, ale to właśnie dzięki niemu można liczyć na idealne krycie. Jeśli chodzi o kabuki to tak naprawdę pędzle z miękkiego, delikatnego włosia, który będzie bardzo dobry dla cery wrażliwej, gdzie właśnie nakładanie pudru będzie wymagało szczególnej delikatności. Dzięki temu nie musimy się obawiać o taką kwestię jak podrażnienia na skórze. Zanim będziemy rozpoczynać aplikację twarz powinno się smarować kremem i czekać aż krem się wchłonie. Wtedy będzie można liczyć na to, że puder będzie się przykleiał do wcześniej nałożonego kremu. Zaczynamy zawsze od policzków i puder wcieramy wykonując ruchy okrężne. W żadnym wypadku nie będzie można dokonywać sypania takiego pudru.

Aplikacja na mokro

Jeśli na cerze są liczne niedoskonałości powinniśmy zdecydować się na aplikację na mokro, w ramach której wszystko będzie nam gwarantowało świetne krycie. Tutaj chodzi o użycie pędzla, który wcześniej będzie odpowiednio zwilżony. Inną techniką aplikacji na mokro będzie również stemplowanie, które dobrze się sprawdza, ponieważ dzięki niemu będziemy mogli liczyć na aplikację, która będzie bardzo dokładna. Dokonuje się tego mokrym wacikiem, którym będziemy nakładać produkt miejsce obok miejsca uzyskując najlepsze możliwe krycie. Taka forma jest jednak szczególnie wymagająca i zajmuje wiele czasu. Dlatego możliwe że nie wszystkim takie rozwiązanie będzie odpowiadać.

Sprawdź więcej na: clea.pl

Powiązane artykuły

Nasz partner